W piątek 12.04 w Naszym Przedszkolu w grupach Biedronki i Motylki odbył się Światowy Dzień Czekolady. Była to okazja aby zobaczyć, powąchać, dotknąć, a przede wszystkim spróbować czekoladę. Dzieci dowiedziały się z czego powstaje czekolada oraz co jest jej głównym składnikiem. Przedszkolaki poznały także jak wygląda proces tworzenia czekolady i gdzie jest stosowana. Następnie dzieci uczestniczyły w czekoladowej zabawie, w której zadaniem było odnalezienie ukrytych w sali czekolad. Po czym nastąpiła degustacja i rozpoznawanie różnych rodzajów czekolady podczas zagadek smakowych. Dzieci dowiedziały się także o innych postaciach czekolady i mogły spróbować czekolad. Na koniec wykonały szablonowe czekolady w postaci prac plastycznych oraz czekoladowych kart pracy. To był z pewnością pyszny dzień :)

Wychowawczynie grup Motylki i Biedronki

Przedstawienie teatralneGaleria
8 kwietnia dzieci z grupy „Biedronki”, „Motylki’ oraz „Sówki” udały się na przedstawienie teatralne do Pasłęckiego Ośrodka Kultury. Dzięki wspaniałej grze aktorskiej, dzieci miały możliwość obejrzenia i zapoznania się baśniami Hansa Chrystiana Andersena pt.” Słowik”, „Nowe szaty cesarza” oraz „Brzydkie kaczątko”. Ogromne wrażenie wywarła u nich sceneria oraz aktorzy i kostiumy. Dzieci nie mogły oderwać oczu od tego, co się działo na scenie. Wesoła muzyka i zmienne oświetlenie powodowało, ze zaciekawienie widowiskiem nie malało. Słodkie uśmiechy na twarzach najmłodszych oraz gromkie brawa były z pewnością dowodem na to, że przedstawienie im się bardzo podobało.

Wychowawczynie grup przedszkolnych

Konkurs wielkanocnyGaleriaW naszym przedszkolu, wzorem lat ubiegłych, został zorganizowany konkurs dla dzieci na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną wykonaną najciekawszą techniką plastyczną. Udział w konkursie wzięły dwie grupy: „Leśne Skrzaty „ i „Biedronki”. Najmłodsza grupa musiała wykonać ozdobę wielkanocną, a najstarsza grupa miała za zadanie wykonać samodzielnie kartkę wielkanocną. Przedsięwzięcie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Na wystawie w głównym korytarzu przedszkola podziwiać można było m.in. kolorowe pisanki z różnych materiałów, własnoręcznie uszyte zajączki czy kurczaczki, koszyczki wielkanocne. Natomiast kartki świąteczne wspaniale prezentowały się w sali zerówki. Wszystkie prace były zgodne z tematyką oraz estetycznie i starannie wykonane. Atrakcyjność prac zdecydowała, że wszystkie one zostały wyróżnione, a dzieci otrzymały nagrody i słodki upominek.

Gratulujemy:)
wychowawczynie grup przedszkolnych

Witaj Wiosno!GaleriaPowitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej, niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów szukaliśmy oznak nowej pory roku, wykonywaliśmy prace plastyczne, poznawaliśmy piosenki o wiosennej tematyce.
Pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca rozpoczęliśmy od samodzielnego przygotowania sobie wiosennych kanapek na śniadanie. Następnie każda grupa już w swojej sali uczestniczyła w zajęciach związanych z wiosną. Dzieci miały okazję wzbogacać swoją wiedzę o nadchodzącej porze roku oraz poznać tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Nie zabrakło też wiosennych zabaw ruchowych.
Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wspólne pożegnanie zimy i powitanie wiosny. Niestety padający deszcz uniemożliwił nam wyjście na zewnątrz. Przedszkolaki powitały wiosnę na przedszkolnym korytarzu, głośno grając na samodzielnie wykonanych instrumentach muzycznych, śpiewając piosenki o wiośnie i tańcząc do taktów zabaw muzyczno-ruchowych.
Jesteśmy pewne, że serdeczne powitanie Wiosny przez naszych przedszkolaków sprawi, że zawita ona do nas na dobre.

Wychowawczynie grup przedszkolnych
Bum bum rurkiGaleriaW dniach 5 i 6 marca w grupach przedszkolnych odbyły się zajęcia umuzykalniające w ramach realizacji projektu „ Zdrowa głowa- czysta mowa” Zajęcia z wykorzystaniem bum bum rurek przeprowadziły panie ze Stowarzyszenia Przyjaciele Pasłęckiej Dwójki .
W ramach zajęć dzieci poznały możliwości zastosowania bum bum rurek w zabawie i muzyce. Dzieci bawiąc się kolorowymi rurkami wydobywały dźwięki o różnym natężeniu i barwie, ćwiczyły uwagę słuchową oraz rozwijały inwencję twórczą i wyobraźnię słuchową.
Dziękujemy za przeprowadzenie zajęć i wspólną zabawę
Wychowawczynie Oddziałów przedszkolnych