Dzień przedszkolaka jest jednym z ważniejszych wydarzeń naszego przedszkola :) Jak co roku 20 września celebrowaliśmy go wspólnie , szczególnie maluszki po raz pierwszy miały możliwość poczuć się jak prawowici przedszkolacy :).. Nie zabrakło odświętnych stroi , kolorowych dodatków i mnóstwo radości z dnia pełnego niespodzianek … Kolejny taki dzień za rok … :)
wychowawczynie grup przedszkolnych
Dzień KropkiGaleriaNiech ten dzień będzie wyjątkowy
Niech będzie w kropki malowany.
Niech w każdym miejscu będzie kropka,
Będzie po prostu kropkowany….
15 września w naszym przedszkolu odbył się Dzień Kropki. Dzieci przygotowały się do tego wydarzenia prezentując swoje pomysły i stroje. Tego dnia przedszkolaki miały możliwość zapoznania z czym związane jest obchodzenie Dnia Kropki poprzez zaangażowanie w gry, zabawy ruchowe, kolorowanie a także malowanie kropek czerpiąc przy tym radość ze wspólnej zabawy…..

Informujemy, że opłaty za wakacyjny pobyt dziecka w przedszkolu w Szkole Podstawowej nr 2 w Pasłęku rodzice dokonują na konto 66 8313 0009 0000 3506 2000 0030 Szkoła Podstawowa nr 2 w Pasłęku. W tytule podając: imię, nazwisko dziecka oraz nazwę placówki macierzystej.
Opłaty prosimy dokonywać w terminie do 14.08.2023r.

Prosimy o pobranie pliku z upoważnieniem do odbioru dziecka, uzupełnienie i oddanie pierwszego dnia (tj. 21.08.2023r) pobytu dziecka w naszym przedszkolu.

- upoważnienie do odbioru dziecka

Projekt GaleriaW czerwcu w Oddziałach Przedszkolnych Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pasłęku odbyły się zajęcia z projektu: "Zdrowy uśmiech-szczera radość” zorganizowanego przez Wolontariuszy Fundacji PZU. Wzięły w nim udział dzieci z trzech grup przedszkolnych: „Sówki”, „Motylki” oraz „Biedroneczki”. Liderem tego projektu była Pani Monika Cendrowska. Cały projekt został sfinansowany ze środków Fundacji PZU. Jego celem było: wzmocnienie roli dziecka w kształtowaniu zdrowia jamy ustnej, zwiększenie świadomości dzieci dotyczącej konieczności codziennej, systematycznej dbałości o zdrowie jamy ustnej i zębów oraz utrwalenie wiedzy dzieci na temat podstawowych zasad profilaktyki próchnicy. Dzieci zostały zapoznane z zawodem Stomatologa, by w przyszłości mogły przełamywać strach podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym. W ciągu 6 dni realizowane były zajęcia z cyklu dbania o higienę jamy ustnej. W ramach projektu dzieci otrzymały szczoteczki elektryczne i pomoce naukowe związane z tematyką higieny jamy ustnej. Bez wątpienia pierwsze mycie szczoteczkami elektrycznymi sprawiło dzieciom ogromną radość. Pod koniec mycia zębów, dzieci wypłukały je specjalnym płynem barwiącym. Dzięki niemu miały możliwość zaobserwowania, czy ich zęby zostały dobrze wyczyszczone. W ramach podsumowania zajęć dzieci wykonały piękne prace plastyczne ,które były podziękowaniem dla Wolontariuszy oraz Fundacji PZU za takie wspaniałe prezenty. Bez wątpienia otrzymane gry dydaktyczne będą umilały dzieciom codzienny pobyt w przedszkolu. Wolontariuszki przeprowadziły także wśród dzieci Quiz o myciu zębów. Okazało się, że przedszkolaki posiadają ogromną wiedzę na ten temat.


W imieniu wszystkich dzieci z przedszkola oraz wychowawców składamy serdeczne podziękowania dla Fundacji PZU oraz Pań Wolontariuszek za okazane wsparcie i cudowną zabawę podczas realizacji projektu.
Dziękujemy
Wychowawczynie grup przedszkolnych.
Wyjazd do teatruGaleria21.06 dzieci z naszego przedszkola wyjechały do Elbląga, gdzie w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” teatr wrocławski In Art, wystawił przedstawienie pt.” Pinokio”. Dzieci z wielką radością i przejęciem obejrzały historię drewnianej kukiełki, która wyrusza w pełną przygód podróż, by w końcu stać się prawdziwym chłopcem.
Wielkim przeżyciem dla maluchów był też sam przejazd autobusem, bo dla wielu z nich był to pierwszy raz. Bardzo zmęczeni, bo upalna pogoda nam nie sprzyjała, ale zadowoleni, wróciliśmy do przedszkola.

Wychowawcy grup przedszkolnych