Szanowni Państwo,

informuję, że w dn. 15 - 26.05.2023 r. odbywać się będą zapisy na dyżury wakacyjne w przedszkolach. Szczegóły dotyczące zapisów oraz terminów dyżurów poszczególnych placówek znajdą Państwo na tablicy informacyjnej w holu przedszkola oraz w poniższym dokumencie (zasady organizacji dyżurów). Karta zgłoszenia do pobrania (karta zgłoszenia)
 
Z wyrazami szacunku
Agnieszka Cieklińska
Dyrektor Szkoły

W dniu 28 kwietnia dzieci z grup przedszkolnych wraz z uczniami klas1-3 uczestniczyły w żywej lekcji przyrody poświęconej życiu i zwyczajom ptaków drapieżnych-sów. Podczas warsztatów edukacyjnych z żywymi zwierzętami dzieci miały możliwość dotknąć i stanąć “oko w oko” z puchaczem „Madzią” i sową płomykówką o imieniu „Lusia”.

Żywa lekcji przyrody umożliwiła dzieciom poznawanie świata zwierząt z bliska, uczyła ochronyzagrożonych gatunków, dbania o przyrodę, rozwijała miłości do zwierząt.

Wychowawczynie grup przedszkolnych
Dzień ZiemiGaleria22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. Święto to obchodzone jest w naszym kraju od ponad 30 lat. To właśnie jest czas, aby zastanowić się jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę – ZIEMIĘ!
Nauka zachowań ekologicznych nie powinna być tylko modą, a przede wszystkim przejawem troski o przyszłość naszej planety i najmłodszych pokoleń. Dlatego dzieci podczas zajęć dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci a także ich recykling. Przedszkolaki próbowały ocenić co czuje Ziemia gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa gdy jest niszczona. Oczywiście nie zabrakło pięknych prac plastycznych wykonanych rękami dzieci o tematyce ekologicznej. Przedszkolaki również w sposób praktyczny pokazały, że dbają o środowisko i pozbierały śmieci w okolicy budynku przedszkola. Wychowanie dziecka w duchu eko i zrównoważonego rozwoju kształtuje w nim wrażliwość, odpowiedzialność, a także sprzyja aktywnemu życiu w zgodzie z naturą oraz byciu oszczędnym. Również w tym dniu „Sówki”, „Motylki” i „Biedronki” i ,,Kotki’’, miały okazję uczestniczyć w przedstawieniu o Ekologii przygotowanym przez uczniów klas pierwszych naszej szkoły. Za co serdecznie dziękujemy.

ZIEMIO! Nie chcemy abyś była zniszczona, chcemy żebyś była cała zielona, więc przysięgę Ci składamy, że zniszczyć Ciebie nie damy !!!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.
Wychowawczynie grup przedszkolnych
Laurka dla Strażników LasuGaleriaW związku ze zbliżającym się świętem Strażaka (4 maj) i świętem Leśnika (5 maj) przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastyczny na wykonanie laurki będącej podziękowaniem dla strażników za pracę włożoną w ochronę lasów przed pożarami.
Za przygotowane prace plastyczne dzieci otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy. Najpiękniejsze laurki wyłonione w konkursie, zostały przesłane do organizatora akcji i włączone do wirtualnej MEGA interaktywnej laurki składającej się z tysięcy laurek namalowanych przez przedszkolaków i dzieci szkolne z całej Polski.
GIGA laurka zostanie rozesłana do placówek Straży Pożarnej i Nadleśnictw na terenie Polski.
Dzieciom i ich Rodzicom biorącym udział w akcji bardzo dziękujemy.

Wychowawcy grup przedszkolnych
Powitanie wiosnyGaleriaWe wtorek 21 marca nasze przedszkole mieniło się kolorami. Wszędzie pojawiły się barwne kwiaty i motyle, a wszystko to za sprawą długo oczekiwanego gościa: Pani Wiosny. Zaraz po drugim śniadaniu ruszyliśmy kolorowym korowodem pobliskimi ulicami. Oczywiście zgodnie z tradycją z marzanną na czele. Wyposażeni w domowej roboty grzechotki, różnego rodzaju instrumenty oraz tęczowe gaiki skandowaliśmy głośno i śpiewaliśmy wiosenne piosenki. Nasze małe czary chyba zadziałały, ponieważ po południu zima zdecydowanie ustąpiła wiośnie, która powitała nas piękną pogodą i łaskoczącymi promieniami słońca.

Wychowawczynie grup przedszkolnych