W dniu 29 sierpnia o godz. 16.00 w stołówce szkolnej odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci przedszkolnych .Po części ogólnej odbędą się spotkania  z wychowawcami w salach.

Serdecznie zapraszamy

Prosimy o pobranie ze strony Szkoły upoważnienia do odbioru dziecka z przedszkola, uzupełnienie i oddanie pierwszego dnia tj. 01.07.2024 r. pobytu dziecka w przedszkolu.

upoważnienie do pobrania

Wycieczka do muzeumGaleria11czerwca dzieci z grupy „Biedronki „ oraz „Motylki” udały się na wycieczkę do Muzeum Archeologiczno- Historycznego w Elblągu. Przedszkolaki dowiedziały się co to jest Muzeum, w jakim celu chroni się zabytki oraz gromadzi eksponaty muzealne. W ciekawy sposób przybliżyły sobie historię naszego regionu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt. „Skarby przeszłości”. Dzięki nim zdobyły wiedzę na temat pracy Archeologa. Na zajęciach miały też możliwość wcielić się w postać Archeologa i samodzielnie poszukać skarbów. Pobyt w Muzeum był okazją do bezpośredniego obcowania ze sztuką muzealną. Przeżycia i emocje, które towarzyszyły dzieciom podczas wycieczki na pewno wpłyną na trwałość zdobytej wiedzy. Może przyczynią się również do kolejnej wizyty w Muzeum?

Dziękujemy za mile spędzony czas:)
Wychowawczynie grup przedszkolnych

Dzień DzieckaGaleriaDzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. W naszym przedszkolu był to dzień wyjątkowy, pełen życzeń, uśmiechów, radości i niespodzianek. Tego dnia pojawiło się mnóstwo kolorowych HELOWYCH balonów. Od rana panowała radosna atmosfera, a na przedszkolaków czekało wiele atrakcji.
A wszystko to za sprawą zaprzyjaźnionych Rodziców, ze Stowarzyszenia Przyjaciół, Pasłęckiej Dwójki, którzy zorganizowali w tym dniu Igrzyska Przedszkolaka, zapewniając przy tym wiele atrakcji dzieciom: tj. zapalenie znicza olimpijskiego, wypuszczenie symbolicznie gołębi pokoju, pokaz i parada przedszkolaków, pokaz sportowców, uczniów PS 2 w Pasłęku, reprezentantów sekcji lekkiej atletyki KS Polonia Pasłęk. Odbyły się konkursy sportowe, zabawy taneczne, oraz smakowity poczęstunek. Nie zabrakło owoców, lodów, słodkości, waty cukrowej i popcornu.

Na pożegnanie dzieci otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy oraz prezenty z najlepszymi życzeniami od pracowników przedszkola ufundowane przez Radę Rodziców z SP 2, przez Stowarzyszenie Przyjaciół Pasłęckiej Dwójki oraz licznego grono sponsorów:
• Cukiernia Piekarnia Raszczyk
• Kram SP. Z O. O Producent foli, Opakowań
• BalloNyHeLove PartyShop Pasłęk
• Marchewa i Przyjaciele Krzysztof Rum
• Kamil Zgórzyński i Kamila Żydanowicz wraz z rodziną
• CENDRUS
• Tachografy- Serwis TiR Katarzyna Radzka
• Polak Michał Pankiewicz
• Mir Cafe Pasłęk
Mamy nadzieję, że ten dzień, który obfitował w mnóstwo pozytywnych wrażeń będzie mile wspominany przez dzieci.
W imieniu pani Dyrektor i całego Grona Pedagogicznego wszystkim dzieciom życzymy dużo radości podczas codziennego poznawania świata.
To był wspaniały dzień, co można zobaczyć na zdjęciach poniżej.

Wychowawczynie przedszkola

Dzień MamyGaleriaMama i Tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i Tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego człowieka rodzice, to najważniejsze osoby w jego życiu. Należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem, a rodzicami. Dlatego w naszym przedszkolu nauczyciele pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Mamy i Taty.
W dniach 21-24 maja uroczyście świętowaliśmy dzień Mamy i Taty. Każda grupa przygotowała niezwykłe przedstawienie, aby wyrazić miłość i wdzięczność za troskę i wychowanie jakie rodzice wkładają każdego dnia.