Podsumowanie projektu ErasmusGaleriaOd IX 2020 do VIII 2022 w projekcie Erasmus + brało udział 23 uczniów naszej szkoły. Zaplanowano liczne działania nakierowane na poznawanie krajów partnerskich. Niewątpliwym atutem projektu była mobilność uczniów i nauczycieli. W ramach projektu odbyły się trzy spotkanie międzynarodowe. Uczniowie krajów partnerskich spotykali się w Polsce, w Portugalii i we Francji. Językiem projektu był język angielski. Udział w projekcie przyniósł ogrom wrażeń i niesamowitą porcję wiedzy oraz życiowych doświadczeń. Zapraszamy do podsumowania projektu w naszej fotorelacji.
Prowadzenie projektu:
Beata Ziębicka, Iwona Matukiewicz
wychowawca klasy 7a
oraz nauczyciele opiekunowie wyjazdu

Wizyta w PortugaliiGaleria

W dniach 8.03 do 18.03.2022 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Portugali. Wyjazd odbył się w ramach programu Erasmus+ Flax, lin and rooth. Podczas pobytu w Portimao uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w partnerskiej szkole. Mieli też okazję zwiedzić piękny region Algarve, poznać jego historię i architekturę. Uczestnicy poznali kulturę, sposób życia, kulinaria i zwyczaje swoich portugalskich kolegów. Wyjazd był okazją do zdobywania wiedzy w atrakcyjny sposób. Dał też możliwość zacieśnienia przyjaźni międzynarodowych. Pobyt uczniów w Portugalii był doskonałą okazją do promocji naszego miasta i Szkoły Podstawowej nr 2 w Europie. Przed uczniami kolejny wyjazd, już w maju uczestnicy projektu odwiedzą kolejny partnerski kraj - Francję a tam, piękną Bretanię.

Opiekunowie projektu

Erasmus

 

Już za kilka dni zaczynamy naszą pierwszą zagraniczną przygodę. Przed nami wyjazd do Portugalii. Od 7 do 18 marca będziemy razem z naszymi kolegami z Francji i Portugalii poznawali piękny rejon Algarve. Przygotowujemy się do wyjazdu tworząc ulotki o partnerskich krajach, wspominając pobyt naszych gości w Polsce. Jesteśmy jedną drużyną o czym świadczą nasze "wyjściowe " a właściwie wyjazdowe stroje. Pełni oczekiwań, mnóstwa emocji i z ogromną radością pakujemy walizki. Będziemy na bieżąco informować o naszej edukacyjnej portugalskiej przygodzie.

7a z opiekunami

Warsztaty - ErasmusGaleria

21 lutego gościliśmy w pasłęckiej "Pracowni na starówce". Było pracowicie i magicznie. Dzięki niesamowitej pasji Pani Ewy Koroblewskiej i my złapaliśmy nieco sznurkowego bakcyla. Poznaliśmy podstawowe splotu, zobaczyliśmy co można wyczarować ze zwykłego (niby) sznurka. Podczas warsztatów każdy z nas zrobił sznurkowego anioła i breloczek do kluczy. Mamy piękne, własnoręcznie wykonane prezenty dla przyjaciół. Zabierzemy je ze sobą do Portugalii na spotkanie Erasmus+. Na pewno ucieszą naszych przyjaciół. Dziękujemy Pani Ewie za cudowną atmosferę, dzielenie się pasją i pięknie spędzony czas.

7 a z opiekunami

Erasmus - wizyta gościGaleriaPierwszy dzień projektu 21.09

Pani Dyrektor i  uczniowie z klasy 7a przywitali gości z Francji i Portugalii w ramach projektu „Erasmus+ PROJEKT FLAX,ROOT AND ROAD”. Zajęcia integracyjne pomogły w zapoznaniu imion a podziały na grupy ułatwiły wzajemne poznanie się. Następnie za pomocą aplikacji actionbound  uczestnicy projektu poznali zabytki Pasłęka wykonując zadania. Na zakończenie wysłuchaliśmy koncertu organowego w kościele św. Bartłomieja.

Drugi dzień 22.09

Uczestnicy projektu (19 osób z Francji, 17 z Portugalii i 25 osób z Polski) wyruszyli do Olsztynka. Tam w Muzeum Budownictwa Ludowego poznali piękno architektury naszego regionu i wzięli udział w warsztatach obróbki lnu. Podzieleni na cztery międzynarodowe grupy dowiedzieli się jak wiele lat temu żyli ludzie oraz jak pozyskiwali materiał z lnu. Każdy z uczestników miał okazję "czesać len" i spróbować swoich sił przy kołowrotku. To był cudowny dzień pełen praktycznej wiedzy i nowych umiejętności. Warto dodać że językiem projektu jest język angielski i właśnie w tym języku nasi uczniowie komunikują się z kolegami z Francji i z Portugalii. Jest to nie lada wyzwanie a jednocześnie doskonała okazja do szlifowania umiejętności językowych uczniów i nauczycieli. Zapewne wiedza i umiejętności zdobyte podczas takiego spotkania będą owocowały w przyszłości.