Galeria25 kwietnia uczniowie klas 1–3 mieli wyjątkową okazję obejrzeć spektakl „Jaś i Małgosia” w wykonaniu Poznańskiego Teatru Aktora. Przedstawienie odbyło się w ramach XIII Pasłęckiej Wiosny Teatralnej i przyciągnęło nie tylko naszych uczniów, ale także dzieci z wielu okolicznych szkół i przedszkoli. Pełna emocji opowieść o odważnym rodzeństwie, złej macosze i przebiegłej Babie Jadze wciągnęła młodych widzów od pierwszej do ostatniej minuty. Na szczęście, dzięki sprytowi Małgosi i pomocy dobrego ducha lasu, wszystko – jak to w bajkach – zakończyło się szczęśliwie. Uczniowie byli zachwyceni grą aktorską i barwną oprawą spektaklu. To były niezapomniane chwile pełne śmiechu, wzruszeń i prawdziwej teatralnej magii.
W środę, 4 czerwca 2025 roku odbędzie się 4. Pasłęcka Mila Pokoju - Światowy Dzień Biegania organizowany przez UKS Gimpas Pasłęk oraz Szkołę Podstawową nr 3 w Pasłęku.Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli Starosta Elbląski - pan Maciej Romanowski oraz Burmistrz Pasłęka - pani Elżbieta Wasiuk. Celem imprezy jest przede wszystkim promocja biegania i zdrowego stylu życia, ale także zaznaczenie roli przyjaźni i wzajemnego szacunku w trosce o pokój na świecie. Biegi odbędą się na ulicy 3 Maja w Pasłęku. Start i meta w okolicy wejścia głównego na teren Szkoły Podstawowej nr 3. Na mecie każdy otrzyma pamiątkowy medal, a zwycięzcy za miejsca I-III nagrody. Tradycyjnie nie zabraknie także innych atrakcji, m.in. toru przeszkód, malowania twarzy....
Zapisów do biegów na 100m, 400m, 600m, 1000m, 1609m. dokonują rodzice dzieci elektronicznie, poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na profilu Facebook wydarzenia oraz na www.sts-timing.pl do 20.05.2025 r. lub wyczerpania limitu miejsc. Pełnoletni uczestnicy biegu na 1609m. wykonują zgłoszenie elektroniczne samodzielnie.
Organizatorzy:
UKS Gimpas Pasłęk, Szkoła Podstawowa nr 3 w Pasłęku, Zespół Szkół w Pasłęku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pasłęku.
GaleriaŚwięta, święta i... po świętach. A my z radością wracamy wspomnieniami do pięknych chwil z minionego tygodnia. Uczniowie klasy 3b z ogromnym zaangażowaniem przygotowywali się do Wielkanocy – malowali pisanki, tworzyli kolorowe ozdoby i wspólnie spędzali czas w radosnej, świątecznej atmosferze. Zobaczcie sami, jak wyglądały te barwne przygotowania.
GaleriaW przedświątecznej atmosferze uczniowie klas 1a i 2a wybrali się na wyjątkowy spacer ulicami Pasłęka. Z uśmiechem na twarzach i świątecznym entuzjazmem wręczali mieszkańcom kolorowe, pisankowe życzenia, dzieląc się radością nadchodzącej Wielkanocy. Klasa 1a odwiedziła również pasłęckich ratowników medycznych, obdarowując ich własnoręcznie przygotowaną pisanką. Dzieci miały okazję zobaczyć karetkę z bliska, zajrzeć do środka, a nawet usłyszeć jej sygnał dźwiękowy. To był dzień pełen serdeczności, wzruszeń i świątecznej magii.
GaleriaPrzede wszystkim wielkie podziękowania firmie Paki Prints, Panu Piotrowi Borysiewiczowi za piękne koszulki dla naszych zawodniczek oraz Pani Ewelinie Mikusek za uruchomienie tej inicjatywy. Dziewczyny ślicznie prezentowały się w jasno-niebieskim kolorze. Jednak mimo to nie udało nam się zająć miejsca na podium.
W turnieju o Puchar Starosty Elbląskiego rozgrywanym 15.04 2025 r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Gronowie Elbląskim, udział wzięło osiem drużyn: z Młynar, Rogajn, Godkowa, Tolkmicka, Nowakowa, Gronowa Elbląskiego oraz dwie drużyny z Pasłęka. Zostawione na parkiecie wielkie zaangażowanie nie wystarczyło jednak naszemu zespołowi na wyjście z grupy i ostatecznie zajęliśmy szóste miejsce. SP Nr 2 w Pasłęku reprezentowały: Maja Hołub, Weronika Jakubowska, Sandra Kędzierska, Amelia Brzozowska, Julia Sobieska, Nikola Sobota, Zuzanna Mikusek, Nadia Wojczys, Liliana Zakrzewska, Maja Pawlak.
Dziękuję zawodniczkom za sportową postawę i godne reprezentowanie naszej szkoły. Marek Białogrzywy
12 kwietnia uczennice naszej szkoły tworzące formację taneczną Hipnotic Dance Pasłęk, prowadzoną przez trenera p. Piotra Beńko, zajęły II miejsce w XV Wojewódzkim Konkursie Tańca Nowoczesnego o Puchar Burmistrza Morąga w kategorii hip – hop debiuty.
W skład „srebrnego” zespołu wchodzą: Zosia Cyrkanowicz, Klaudia Brzozowska, Magdalena Brzozowska, Zuzia Nikoniuk, Maja Cok, Zuzia Pękała, Zosia Misiułajtis, Pola Bednarczyk, Pola Gajdarenko, Weronika Wiczyńska, Aleksandra Wojczys, Liliana Wojtyszko
Puchar przywieziony przez dziewczynki znalazł już miejsce w szkolnej gablocie.
Galeria10 kwietnia uczniowie klas pierwszych wyruszyli na wyjątkową wycieczkę do Fromborka, miasta związanego z postacią Mikołaja Kopernika – wybitnego astronoma, który „wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”. Największą atrakcją było oczywiście Planetarium, gdzie dzieci mogły przenieść się w sam środek kosmosu – zobaczyć planety, gwiazdy i dowiedzieć się, jak wygląda Wszechświat oczami współczesnych odkrywców. Nie zabrakło też spaceru po wzgórzu katedralnym i odrobiny historii – uczniowie odwiedzili miejsca, w których żył i pracował sam Kopernik.
Z nową wiedzą, mnóstwem wrażeń i szerokimi uśmiechami wróciliśmy do szkoły. To była naprawdę udana podróż – zarówno w czasie, jak i przestrzeni. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej wyprawy.
GaleriaŚwiatowy Dzień Autyzmu obchodzony jest corocznie 2 kwietnia. To ważna data, która ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz promowanie akceptacji osób z tym zaburzeniem. W tym dniu organizowane są różne wydarzenia, które mają na celu edukację oraz wsparcie dla osób z autyzmem i ich rodzin.
W naszej szkole z okazji Światowego Dnia Autyzmu zorganizowaliśmy konkurs plastyczny pod hasłem „Niebieski motyl”. Niebieski kolor symbolizuje autyzm, a motyl jest metaforą przemiany i akceptacji. Uczniowie mieli okazję wykazać się swoją kreatywnością, tworząc prace, które odzwierciedlały ich zrozumienie i wsparcie dla osób z autyzmem.
Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie szkolnej, a zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody oraz dyplomy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wrażliwość na temat autyzmu. Razem możemy tworzyć bardziej akceptujące i zrozumiałe środowisko dla wszystkich!
Wyniki konkursu "Niebieski Motyl”: klasy 1-3: 1. Zuzanna Zgórzyńska, Jakub Rokita, 2. Mirosław Bożęcki, Liliana Wojtyszko, 3. Adam Karczewski, Filip Majka, Magdalena Żabińska klasy 4-8: 1. Kaja Żabińska, Liliana Tkaczyk, 2. Anna Bogusz, Maksymilian Sobolewski, 3. Adela Larma, Lena Korpysa nauczyciele: 1. Joanna Hałuza, Justyna Antczak
Dziękujemy za udział i zaangażowanie !!! pedagog szkolny i nauczyciele plastyki
GaleriaŚwięta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. U nas w szkole też czujemy, że nadchodzą. We wtorek, 6 kwietnia, odbyły się warsztaty tworzenia palm wielkanocnych. Zajęcia poprowadzili członkowie Stowarzyszenia Przyjaciele Pasłęckiej Dwójki (czyli nasi "dwójkowi" rodzice i nauczyciele). Warsztaty były okazją do poznania tradycji okołoświątecznych, własnoręcznego wykonania palmy i spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Na spotkanie przyszli przedstawiciele wszystkich pokoleń (dzieci, rodzice, dziadkowie). Było kolorowo, kreatywnie i oczywiście, jak to u nas, pyyysznie (domowe ciasto i rogaliki). Dziękujemy członkom stowarzyszenia za przygotowanie tego ciekawego przedsięwzięcia.
Chętnych zapraszamy na kolejne warsztaty, które odbędą się 15 kwietnia (będziemy piec babeczki i tworzyć ozdoby świąteczne).