Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”, akcji odbywającej się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W tym roku udział w tej inicjatywie miał dla naszej społeczności wymiar szczególny, gdyż był związany z jubileuszem 60 – lecia szkoły. Uczniowie mieli okazję poznać historię dwójki oraz ludzi z nią związanych. Przedstawiciele SU złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach dyrektorów szkoły - śp. Romualda Gorbaczewskiego i śp. Bogusława Stankiewicza.
Ponadto młodzież odwiedziła lokalne miejsca pamięci, porządkowała opuszczone mogiły na cmentarzu przy ul. Osińskiego. Szkolny Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski klas IV-VIII zorganizowały akcję Światełko Pamięci, polegającą na zbiórce zniczy. Światełka zostały zapalone przez uczniów na zapomnianych grobach na pasłęckich cmentarzach. Ponadto w ramach zajęć z wychowawcą zostały przygotowane gazetki tematyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych, a także poświęcone nieżyjącym sławnym Polakom.
Za działania, które podjęli nauczyciele wraz ze swoimi wychowankami, szkoła otrzymała podziękowania i pamiątkowy dyplom Ministra Edukacji i Nauki. Serdecznie gratulujemy!

Dyrektor Szkoły
Agnieszka Cieklińska