Drodzy Rodzice i Uczniowie

1 września 2020 r. rozpoczynamy nowy rok szkolny. Inauguracja odbędzie się w atmosferze nadziei na powrót do normalności, ale i niepewności związanej z rozwojem sytuacji epidemicznej w naszym kraju i w naszym mieście. Bezpieczeństwo nas wszystkich – uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców naszych dzieci jest celem nadrzędnym. Dlatego też w tym dniu nie spotkamy się, tak jak to bywało zazwyczaj, w auli czy – przy pięknej pogodzie- na Orliku.

Uczniów klas II –VIII przywitają wychowawcy w salach lekcyjnych w głównym budynku szkoły według następującego harmonogramu:

godz. 9.00

kl. II a ( sala nr 4 na parterze)              kl. III b (sala nr 2 na parterze)
Uczniowie tych klas wejdą do budynku szkoły od strony dziedzińca przeszkloną klatką schodową, którą również wyjdą po spotkaniu.

kl. II b (sala nr 4 na I piętrze)               kl. III a (sala nr 5 na I piętrze)
Uczniowie tych klas wejdą do szkoły wejściem głównym.

kl. IV a (sala nr 6 na II piętrze)             kl. IV b (sala nr 1 na II piętrze)
Na uczniów klas IV nowi wychowawcy będą czekać przed budynkiem stołówki, skąd wszyscy udadzą się do klas.

godz. 10.00

kl. V a (sala nr 3 na I piętrze)               kl. VI b ( sala nr 2 na II piętrze)
kl. VI a (sala nr 1 na II piętrze)             kl. VI c (sala nr 5 na II piętrze)
kl. V b (sala nr 2 na I piętrze)

godz. 11.00

kl. VII a (sala nr 4 na I piętrze)             kl. VIII a ( sala nr 1 na II piętrze)
kl. VII b (sala nr 6 na I piętrze)             kl. VIII b (sala nr 5 na I piętrze)
kl. VII c (sala nr 8 na II piętrze)

Autobusy przywiozą dzieci do szkoły o godz. 8.45, a odwiozą – o godz. 11.45 (w autobusie uczniów obowiązują maseczki!). Uczniowie wejdą do szkoły głównym wejściem, a po spotkaniach opuszczą budynek szkoły wyjściem prowadzącym na parkingNiestety, w spotkaniach nie wezmą udziału rodzice. W sposób szczególny chcemy powitać w tym dniu najmłodszą grupę uczniów – pierwszoklasistów. Rozpoczną oni nowy rok szkolny o godz. 12.00 w hali sportowej w drugim budynku szkoły (dawny PDK).
Pierwszoklasiście może towarzyszyć jeden rodzic/opiekun prawny, którego – zgodnie z wytycznymi – obowiązuje osłona ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.

Więcej informacji o organizacji pracy szkoły oraz szczegółowe procedury bezpieczeństwa dla uczniów, rodziców i pracowników szkoły zostaną opublikowane wkrótce.

Dyrektor Szkoły
Grażyna Lewandowska